23 Nisan Coşkuyla Kutlanıyor


23 Nisan Coşkuyla Kutlanıyor

23/04/2010 Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.Anıtkabir'deki ilk törene, Bakan Çubukçu ile Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Emin Alpman, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çubukçu ile bir kız ve erkek öğrencinin Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.Bakan Çubukçu, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:''Büyük önder Atatürk,Ülkemizin dört bir yanından gelip rengarenk bir çiçek buketi oluşturan çocuklarımızla ve onları emanet ettiğiniz öğretmenlerimizle birlikte huzurunuzdayız. Eşsiz öngörünüzle yeryüzünün tüm çocukları bir araya gelsin, çocuklar arasında kardeşlik ve sevgi gelişsin, barış içinde yaşayacağımız bir dünya oluşsun diye hediye ettiğiniz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bize kalan çok değerli bir armağan olarak aynı inanç, coşku ve heyecanla kutluyoruz.Bizler üzerimize düşen görevin güçlüğü ve öneminin bilincinde olarak, çal

ışmalarımızı, ilkeleriniz ve yol göstericiliğiniz ışığında yorulmadan sürdüreceğiz. Sizi şükran, minnet, özlem duygularıyla ve rahmetle anıyor, huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz.''

Çubukçu, daha sonra Anıtkabir'i ziyarete gelen öğrencilerin arasına girerek bayramlarını kutladı ve bir süre sohbet etti. Bir öğretmenin Nazlı Suada Çiller adlı kızını kucağına alarak seven Bakan Çubukçu, asker kıyafeti giydirilmiş Melis Ünal isimli bir başka çocukla ve bazı öğretmenlerle fotoğraflar çektirdi.
Bakan Çubukçu'ya çiçekler veren öğrencilerden bazıları SBS ve diğer sınavların kaldırılmasını istedi.Bakan Çubukçu ve beraberindeki heyetin Anıtkabir'den ayrılmasının ardından öğrenciler kortej oluşturarak Atatürk'ün mozolesini ziyaret etti.

Kaynak:www.beyazgazete.com