15 Yıldır Aradığı 'Atatürk'ü Sonunda Buldu


15 Yıldır Aradığı 'Atatürk'ü Sonunda Buldu : 20/10/ 2009 Mustafa Altıoklar, 15 yıldır hayata geçirmek istediği 'İstanbul İşgal Altında' adlı filminin çekimlerine başlayacağını açıkladı.Mustafa Altıoklar, 'Antalya Altın Portakal Film Festivali' kapsamında düzenlediği basın toplantısı ile 15 yıldır hayata geçirmek istediği 'İstanbul İşgal Altında' adlı filminin çekimlerine başlayacağını açıkladı.Ünlü yönetmen, I. Dünya Savaşı sırasında gündüzleri işgal kuvvetleriyle futbol maçı yaparken geceleri cepheye malzeme taşıyan bir grubun hikayesinin anlatılacağı filmde Atatürk'ü Kanadalı oyuncu Henry Czerny'in canlandıracağını söyledi. Altıoklar, gazetecilerin 'Neden bir Türk isim değil?' sorusuna ise, '15 yıldır Atatürk'ü oynayacak oyuncu aradım' diye yanıt verdi. Altıoklar, film için 1 Mart'ta 'motor' diyeceklerini söyledi.

Görsel Efektler 11 Oscar'lı Titanic'in Uzmanına Emanet

1919 İstanbul'unu yaratabilmek için 20 bin metrekare alan üzerinde bugüne kadar Türkiye’de inşa edilen en büyük dekor kuruldu.TITANIC filminde mucizeler yaratan Manuel Gonzalez görsel efektlerin başına getirildi.FİLMDE, 5 bin figüran görev alacak.İTALYA ve Çek Çumhuriyeti'nden kiralanan ve Türkiye'de diktirilen 2 bin 500 takım kostüm, 300 at kullanılacak.YAPIM için, Galata Köprüsü'nün ve İstiklal Caddesi'nin küçük örnekleri yapılacak.

Fenerbahçeli Mehmet'le İngiliz Maire'nin Aşkı

Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde yaşanan acıları, aşkları, mücadeleyi anlatan filmde, İngiliz komutanın kızı Anne Marie (Vanessa Hessler) ile 'Mehmet' karakterinin aşkı da konu ediliyor. Hem Fenerbahçe'de futbol oynayan aynı zamanda doktor olan Mehmet'i genç oyuncu Mehmet Günsur canlandırıyor.

Kaynak:http://www.nethaber.com

- Okuma Sayısı: Bu yazı 7301 defa okunmuştur.