CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN


CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN: 29 Ekim 2009 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86. yıldönümü dolayısıyla dün başlayan törenler bugün de devam edecek. Grip salgını yüzünden öğrencilerin katılacağı törenler ise 2 Kasım'da yapılacak Türkiye Cumhuriyeti'nin 86. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, dün yurdun çeşitli yerlerinde tören ve yürüyüşler düzenlendi, sergiler açıldı. Törenler bugün de devam edecek. Domuz gribi nedeniyle okullar dezenfekte edildiği için öğrencilerin katılacağı törenler 2 Kasım Pazartesi gününe ertelendi.Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Beşiktaş Belediyesince fener alayı ve 'Cumhuriyet Konseri' düzenlendi. Ortaköy Hacı Mahmut Camisi Meydanı'nda, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle toplanan vatandaşlar, kortej oluşturdu. Yürüyüşün ardından, Barbaros Meydanı'nda, sanatçılar Fahir Atakoğlu, Sabahat Akkiraz, Yavuz Bingöl ve Candan Erçetin'in katılımıyla 'Cumhuriyet Konseri' düzenlendi. Konseri çok sayıda vatandaş izledi.İzmir'de ise, Karşıyaka Kaymakamlığı, Karşıyaka Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen yürüyüş öncesinde Karşıyaka Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı'na, Kaymakam Mehmet Emin Avcı, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Garnizon

Komutanı Tuğamiral Levent Gürgeç çelenk koydu.

KIRIKKALE'DE RESİM SERGİSİ AÇILDI

Edirne'de de Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Mustafa Büyük, şeref defterini imzaladı.Aydın'daki törenler ise yağmur altında gerçekleştirildi.Muğla'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.Van'daki 'Cumhuriyet Yürüyüşü', Van Ticaret Meslek Lisesi önünde başladı. Yürüyüşe Van Valisi Münir Karaloğlu, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanvekili Gülbahar Orhan, Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.

Hakkari'de Valilik önündeki törende, özel harekat timleri çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı.Antalya'da, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önündeki tören, Vali Alaaddin Yüksel'in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu.Kırıkkale'deki Kültür Merkezi'nde 'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu resim sergisi açıldı. Atatürk'ün fotoğraflarının yer aldığı sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: http://www.haber10.com

- Okuma Sayısı: Bu yazı 6358 defa okunmuştur.