Atatürk Bizlere Yanlış Tanıtıldı


Atatürk Bizlere Yanlış Tanıtıldı: 06/03/2010 BURSA'da bir okula konuşmacı olarak gelen Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk'ün yanlış tanıtıldığını belirterek, katıldığı programlar ile yeni nesillere doğru bilgi vermeye çalıştığını söyledi. Atatürk'ün çok içki içen ve yalnız birisi olarak gösterildiğini kaydeden Adatepe, "O'nun dönemi ile günümüz Türkiye'si arasındaki fark ortada. Ancak, her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum" dedi.

Mudanya İlçesi'nde bulunan Mavi Dünya Koleji'nde dün düzenlenen toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan Ülkü Adatepe, Atatürk'ü ve anılarını anlattı. Hassas bir kişiliğe sahip olan Atatürk'ün çocukları çok sevdiğini söyleyen Adatepe, "Türk Milleti akıllıdır, zekidir, çalışkandır, kahramandır' dedi ve 18 milyon kişi arkasından ölüme koştu. Bütün ninelerimiz, dedelerimiz çıplak ayakla gitti. Atatürk onlara ölmeyi emretti ve arkalarından koştu. Çünkü o Türk milletine inandı ve çok sevdi. Hiçbir zaman canını düşünmedi. Atatürk ile ilgili kitapları okurken, kitap gibi okumayın. Onu canınızla, kalbinizle ve ruhunuz ile okuyun. Bu cennet vatanı sizlere bırakmak için çalıştı" diye konuştu.

Ulu önderin başarıya ulaşılması için çok güzel

çareler ürettiğini, bunları kimseye zorla yaptırmadığını belirten Adatepe, kendisinin bir günde yazıyı değiştiren büyük inkılaplara imza attığını sözlerine ekledi.

YANLIŞ TANITILDI

Atatürk'ün yanlış tanıtıldığını vurgulayan Adatepe, "Maalesef bazı ders kitaplarından çıkarılmak isteniyor. Atatürk'ü olduğu gibi tanıtmak benim borcum. Kendisi annesine son derece düşkündü. Bahsedildiğinde gözleri doluyordu. Kuran'ın sesini çok sevdiğini biliyorum. Buna rağmen `Dinsiz' diyorlar. Hiçbir zaman dinsiz değildi. Aksine, `Bizim dinimiz dünyadaki en iyi dindir ve herkesin Allah'ına inanması icap eder' dedi. Ama yobaz değildi. `İçki içiyor' diyorlar. Evet, içiyordu ve milletinden de saklamadı. Sabahtan akşama kadar içmiyordu. Şimdi bunlar saptırılıp çirkin şekilde anlatılıyor" dedi.

Kaynak:http://haber.gazetevatan.com

- Okuma Sayısı: Bu yazı 8252 defa okunmuştur.