23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nasıl Kutlanır


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nasıl Kutlanır: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurcusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına bıraktığı bir bayramdır. Bu sebeple 23 Nisan gününü içine alan hafta ülkemizde çocuk haftası olarak kutlanmaktadır. 23 Nisan'da ülkemizde Uluslararası Çocuk Şenliği tertip edilir ve bu tertip kapsamında çeşitli dünya ülkelerinden çocuklar ülkemize gelir ve bayram dünya çocukları ile birlikte kutlanılır. Bu törenler dâhilinde, ülkemiz ve diğer ülke çocukları kendi kültürlerine ait halk oyunlarını sergiler, güzel bir dünya geleceği için dostluk ve sevgi mesajları verilir.

Diğer bir yandan 23 Nisan ülkemizin dört bir yanında okullarda, sahalarda ve birçok meydanda kutlanılır. Her 23 Nisan'da uçakların gökyüzüne saçtığı ve bayrağımızı temsil eden kırmızı-beyaz renkli balonların süslediği büyük bir şölen yaşanır. İnsanlar bu büyük şöleni coşkuyla izler. İnsanlarımız balkonlarına, binalarına Türk bayrağı asar. Milletimiz bu günü büyük bir sevinçle kutlarlar.

Kaynak: www.ataturkinkilaplari.com – En Kapsamlı Atatürk Sitesi tarafından muhtelif TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konulu Ders Kitapları ve Çeşitli Belirli Günler ve Haftalar ile İlgili kitaplardan derlenerek oluşturulmuştur.

-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nasıl Kutlanır
-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Neden Kutlanır

- Okuma Sayısı: Bu yazı 30450 defa okunmuştur.