10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajları - Atatürk Haftası Mesajları


10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajları - Atatürk Haftası Mesajları: 10 Kasım Mesajları 1 Son dönemlerde girişimci bir ruhla yaptığı reformlar sayesinde kararlı atılımlar ve her alanda çok büyük ilerlemeler kat eden Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk'ün gösterdiği uygarlık ve medeniyet yolunda hedefine her geçen gün bir kat daha yaklaşmaktadır. Ulu Önderimiz Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti, artık günümüzde, artan politik değeri, ekonomik ve askeri alandaki kuvvetiyle geçen zaman içerisinde dünyanın yükselen ülkeleri arasında hak ettiği ve kendisi için işaret edilen haklı yerini alma yolunda büyük aşamalar kat etmiş, şimdilerde büyük bir ülke olmanın sorumluluğuyla hareket eden güçlü bir ülke konumuna gelmiştir. Bizlere bıraktığın bu büyük değeri her geçen gün büyüterek ve yücelterek yaşatacağımızdan şüphen olmasın. Ruhun şad olsun. Nur içinde yat.
---------------------------------------------------------
10 Kasım Mesajları 2 Türk ulusu, dün olduğu gibi günümüzde de yüreğinde taşıdığı ve hiçbir zaman ölmeyecek olan Atatürk sevgisiyle, çağdaş dünyanın benimsediği değerlere ve cumhuriyetine olan ulvi bağlılığı ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda ilerlemektedir.
---------------------------------------

------------------
10 Kasım Mesajları 3 10 Kasım 1938 tarihi aslında bir dönemin sonu değil, Atatürk'ün yüce milletimize miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'nin her bakımdan abad ve bayındır hale getirilmesi işi için yeni bir dönemin başlangıç tarihi olmuştur ve o şekilde kabul edilmelidir. Zira Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideal ve dinamiklerine sıkı sıkıya bağlı olunarak, onun temel değerlerini koruyarak ve onun kazanımlarını çoğaltarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş mertebelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz.
---------------------------------------------------------
10 Kasım Mesajları 4 Atatürk'ün bizlere tevdi ettiği tarihi görev; Anayasamızda da ifadesini bulan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni sonsuza değin kollamak ve yaşatmak görevidir.
---------------------------------------------------------
10 Kasım Mesajları 5 Bağımsızlığımızın ve demokrasimizin Mimarı Atatürk'ün 'Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir' anlayışını ve prensibini bayrak yaptığımız içindir ki bu gün bağımsız demokrat ve özgürüz. O nedenle Kıymetininin hiçbir değerle ölçülemeyeceğinin de bilincinde ve idrakindeyiz. Nur içinde yat. Ruhun şad; mekânın cennet olsun.

- Okuma Sayısı: Bu yazı 24593 defa okunmuştur.