Atatürk’ün Çapkınlığı - Atatürk Çapkın mıydı – Atatürk ve Çapkınlık


Atatürk’ün Çapkınlığı - Atatürk Çapkın mıydı – Atatürk ve Çapkınlık: Atatürk yakışıklı, şık giyinen kibar birisidir. Elbette birçok bayanın gönlünü süsleyen karizmatik bir yapısı bulunuyordu. “Hayat kadınsız olmaz” diyen bir kişinin evliğinin öncesinde ve sonrasında da ilişkide olduğu kadınlar olmuştur. Genelde ona yaklaşılmıştır. O da çok seçici davranır. İlişkilerini ayağa düşürmez. Toplumun dinamiklerine, ahlaki değerlerine uyumlu ilişkiler yaşamıştır.

Yakınları evli kadınlarla ilişki kurmadığını aktarırlar. İlişkilerini hem çalışma hemde yaşam mekânı olarak kullandığı köşke taşımadığı, nöbet defterinden anlaşılıyor. Atatürk’ün yaveri tarafından tutulan, onun günlük yaşamını kayıt altına alan nöbet defterinde, kabul ettiği kişiler, gittiği yerler, yatış – kalkış saatleri zamanlı olarak görülmektedir. Bunların 1931 -1938 dönemi yayınlanmıştır.

Defterde ara sıra ”Büyük Bayan” a gittiği görülmektedir. Bu bayan ise Kardeşi Makbule Boysan’dır. Eşinden boşandıktan sonra “ Atadan” soy ismini alan Makbule Hanım’a protokolde Büyük Bayan denmektedir. Atatürk’ü yıpratmak için özel hayatına dair birçok hadiseler uydurulmuştur. Bunların hepsi asılsız, mesnetsiz ve gerçekten uzak ve maksatlı kurgulamalardır.

Kaynak: Ömer ALTINTOP, Hedefteki Adam Atatürk Nasıl Öldürüldü, sayfa: 111.

- Okuma Sayısı: Bu yazı 33928 defa okunmuştur.