Atatürk Amerika’daki Bir Üniversitede Ders Oldu


Atatürk Amerika’daki Bir Üniversitede Ders Oldu: 26/05/2011 Teksas`ta bir üniversite, ders kitaplarında Atatürk`ü okutuyor. Kitapta George Washington`a benzetilen Atatürk ile ilgili olarak çok zeki bir asker ve liderdi gibi ifadelere de jyer yeriliyor. Teksas`ın güneyinde yer alan University of Texas Pan American üniversitesinde okutulan bir dil kitabında George Washington`a benzetilen Atatürk için, Çok zeki bir asker ve liderdi. Modern Türkiye`nin babasıydı gibi ifadeleri yer verilmekte. Üniversitenin İngilizce Enstitüsü`nde (English Language Institute) okutulduğu bildirilen kitapta Atatürk George Washington`a benzetiliyor. `Focus on Grammar` isimli İngilizce dilbilgisi kitabında Atatürk`ün çok zeki bir asker ve lider olduğu ve `modern Türkiye`in babası` olduğu ifade edilyor. İki kişinin karşılıklı konuşmasının aktarıldığı kitapta ayrıca Atatürk için `O gerçekten Türkler`in hayatını değiştirdi` ifadeleri yer alıyor.

İŞTE O KONUŞMA

Amerikan Üniversitesi’nde Atatürk`ten bahsedilen konuşma şöyle:
-George Washington bizim ülkemiz için çok şey yaptı. Savaştan sonra da Amerika`nın ilk Başkanı oldu. Ülkemizin babası olarak da anılır.
-Aynen Atatürk gibi. Atatürk de büyük bir asker ve liderdi. O modern Türkiye`nin babası. -Türkiye`yi Ne zaman yönetmişti?
-1923`ten 1938`e kadar. O Türkler`in hayatını gerçekten değiştirdi.

Kaynak: http://www.tumgazeteler.com

- Okuma Sayısı: Bu yazı 19597 defa okunmuştur.