Sakarya Zaferi'nin 88. Yıldönümü Kutlanıyor


Sakarya Zaferi'nin 88. Yıldönümü Kutlanıyor: Sakarya Zaferi'nin 88. yıl dönümü düzenlenecek törenlerle kutlanacak. Törenlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da katılacak. Başbakan Erdoğan, Polatlı Belediyesi'nin yaptırdığı PERPA, çok katlı otopark, pazar yeri ve AVM ile birlikte Belediye, kamu ve özel sektör yatırımlarının toplu açılışını gerçekleştirecek.Ankara'nın Polatlı ilçesinde Sakarya Zaferi'nin 88. yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlenecek. Törenlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, kuvvet komutanları, bakanlar ve milletvekillerinin katılması bekleniyor. Belediye Başkanı Yakup Çelik, Sakarya Zaferi'nin 88. yıl dönümü kutlama programı hakkında bilgi verdi.

Kutlama programı 13 Eylül Pazar günü sabah 08.30'da Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayacak. Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin makamında, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tümgeneral İhsan Uyar ve Belediye Başkanı Yakup Çelik ile birlikte tebrikleri kabul edecek. Türk Silahlı Kuvvetleri Atlı Süvari Birliği, Tarihi Bölük, Askeri Birlikler ve Belediye araçları Cumhuriyet meydanında resmi tören geçidinde bulunacak.

BAŞBAKAN ERDOĞA

N VE DEVLET ERKANI DUATEPE'DE


Sakarya Savaşı'nın dönüm noktası olarak düşmandan geri alınan ilk mevki olan Duatepe'de kutlamalara devam edilecek. Buradaki kutlamalara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, kuvvet komutanları bakanların ve milletvekillerinin katılması bekleniyor.Tören, Duatepe'de saat 11.30'da devlet erkanının gelmesiyle birlikte başlayacak. Çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Türk Akrobasi Timi'nin Duatepe semalarında yapacakları gösterinin ardından kutlama programı Sakarya Savaşı canlandırması ile devam edecek.

Duatepe'deki törenin ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı Belediyesi'ni ziyaret ederek, Başkan Yakup Çelik'ten brifing alacak. Başbakan Erdoğan daha sonra Polatlı Belediyesi'nin inşa ettiği PERPA, çok katlı otopark, pazar yeri ve AVM ile Belediye, Kamu ve özel sektör yatırımlarının toplu açılışını gerçekleştirecek.Öte yandan Sakarya Zaferi kutlamaları çerçevesinde şehir merkezinde düzenlenecek konserler iptal edildi. Son günlerde teröre şehitler verilmesi ve Marmara Bölgesi'nde yaşanan sel felaketinde birçok insanın hayatını kaybetmesi nedeniyle konserlerin yapılmayacağı öğrenildi.


Kaynak: (CİHAN) - Haber Yayın Tarihi: 12.09.2009 18:05

- Okuma Sayısı: Bu yazı 6945 defa okunmuştur.