En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

Tarih: 26.11.2014 Saat: 01:04:05

 

En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

   

Anasayfa| Atatürk Şiirleri| Atatürk Resimleri| Atatürk Videoları| İnkılap Tarihi Videoları| Sitene Ekle| Yorumlar|

 
 

Bu site, ebediyen minnettar olduğumuz büyük kurtarıcımız ve büyük insan Atatürk'e onun ilke ve devrimlerine gönül vermiş yüreği gerçek Atatürk sevgisi ile dolu olan vatansever kimselerce hazırlanarak ülke insanımızın hizmetine sunulmuştur.

İstiklal Marşı’nın Bestelenmesi Çalışmaları-

İstiklal Marşı’nın Bestelenmesi için Yapılan Çalışmalar Milli Marş Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve kahraman ordumuza ithaf ederek Safahat isimli külliyatının içine dahil etmediği İstiklal marşı TBMM’de alkışlar arasında kabul edilmişti. Daha sonra marşı besteleme yarışması açıldı. Bu yarışmaya 24 besteci katıldı. İstiklâl Savaşı'nın şiddetlenmesi yüzünden düzenlenen bu beste yarışması o dönemde sonuçlandırılamadı. 1924 yılında İstiklal Harbinden sonra yapılan yarışmada ise Milli Eğitim Bakanlığı, Ali Rıfat Çağatay'ın bestesini kabul etti. 1930 yılına kadar İstiklâl Marşı bu besteyle söylenmiştir.

Daha sonra 1930 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Orkestrası Şefi Osman Zeki Üngör'ün bestesi kabul edilmiş, Marşın armonik düzenlenmesi Edgar Manas, bando düzenlenmesi ise İhsan Servet Künçer tarafından yapılmıştır. Bundan sonra Bütün Türkiye'de İstiklâl Marşı bu beste ile söylenmeye başlanmıştır. Günümüzde de aynı beste ile söylenmektedir. İstiklâl Marşı, milletimizin bağımsızlığının sembolü; kahramanlığının ve imanının yansıması, Milli gurur ve şerefimizdir. Hep de öyle kalacaktır.

 
 
 
Okunma Sayısı: 9340 kez
   

----

İstiklal Marşı’nın Bestelenmesi Çalışmaları

----

İstiklal Marşı’nın Bestelenmesi için Yapılan Çalışmalar Milli Marş Şair...

----

İstiklal Marşı’nın Bestelenmesi Çalışmaları, ve, ile, Cumhurbaşkanlığı Orkestrası Şefi Osman Zeki Üngör'ün bestesi, Marşın armonik düzenlenmesi, Edgar Manas, bando düzenlenmesi, İhsan Servet Künçer

 
 
 
Belirli Günler ve Haftalar Bölümüne En Son Eklenenler
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belirli Günler ve Haftalar Bölümünde En Çok Okunanlar
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

www.ataturkinkilaplari.com
En Kapsamlı Atatürk Sitesi

 

Sizler de Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yorumlarınızı bize gönderebilir veya sitemiz hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Yapacağınız yorumlar sitemizin "YORUMLAR" bölümünde toplu olarak yayınlanmaktadır.

 


<
Görüşlerini Paylaş!>

 

 
 
 Atatürk Rastgele Resim
Atatürk Rastgele Video
Atatürk Rastgele Poster
Atatürk Çanakkale Savaşı
 

Çanakkale Savaşı Hakkında Kısa Bilgiler Yıl 1915. İngiltere'nin başını çektiği İtilaf kuvvetleri, Çanakkale Boğazı’nı geçerek İstanbul’u işgal...Devamı için tıklayın /179200 Kez.

 

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarına Etkisi - Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarındaki Başarısı Mustafa Kemal. Çanakkale Savaşları sırasında...Devamı için tıklayın /46226 Kez.

 

Atatürk'ün Çanakkale Savaşındaki Görevi - Çanakkale Savaşında Atatürk’ün Görevi Neydi - Atatürk Çanakkale Savaşında Albay'dı Mustafa Kemal Atat...Devamı için tıklayın /45714 Kez.

 

Çanakkale Zaferi - 18 Mart 1915 - Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı - Çanakkale Zaferi Hakkında Bilgi - Çanakkale Zaferi ile İlgili Yazı – Çanakkale ...Devamı için tıklayın /39189 Kez.

 

Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa Bir Anı - Çanakkale Savaşı Anısı, Çanakkale Savaşı ile İlgili Anı - Çanakkale Askerlerinin Anısı - Çanakkale’yle ...Devamı için tıklayın /36571 Kez.

 

Çanakkale Savaşları Kahramanı - Topçu Onbaşı Seyit - Koca Seyit
Seyit Onbaşı Anısı ile İlgili - Seyit Onbaşı Anıları
Çanakkale ‘de 18 Mart
...Devamı için tıklayın /32526 Kez.


Site-Map-XML| Total-Map-List| Site-Map| E-Posta| RSS| Reklam| İletişim|

 EN ÇOK ZİYARET EDİLENLER - www.ataturkinkilaplari.com - EN KAPSAMLI ATATÜRK SİTESİ

 

Atatürk

 
 

Atatürk

 
 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

İnkılap Tarihi Konuları - İnkılap Tarihi Ders Notları - TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - İnkılap Tarihi Konu Anlatımları

www.ataturkinkilaplari.com - En Kapsamlı Atatürk Sitesi

• Copyright © 2008 - 2014 albatrosmmx •

En Kapsamlı Atatürk Sitesi

DMCA.com Protection Status