En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

Tarih: 24.11.2014 Saat: 21:57:39

 

En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

   

Anasayfa| Atatürk Şiirleri| Atatürk Resimleri| Atatürk Videoları| İnkılap Tarihi Videoları| Sitene Ekle| Yorumlar|

 
 

Bu site, ebediyen minnettar olduğumuz büyük kurtarıcımız ve büyük insan Atatürk'e onun ilke ve devrimlerine gönül vermiş yüreği gerçek Atatürk sevgisi ile dolu olan vatansever kimselerce hazırlanarak ülke insanımızın hizmetine sunulmuştur.

Atatürk’ün Çocuklara Verdiği Önem-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Atatürk’ün Çocuklara Verdiği Önem: Her yıl 23 Nisan da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız. Bu güzel Bayramı Atamız çocuklara armağan etmiştir. Atatürk çocukları çok severdi. Çocukları yarının büyükleri olarak görüyordu. Bunu da bir konuşmasında “Bugünün küçüğü yarının büyüğüdür” diyerek belirtmiştir.

Türk Ulusu Egemenliğini ve bağımsızlığını Mustafa Kemal ATATÜRK’ e borçludur. Önceden yurdumuzu padişahlar yönetiyordu. Bugünkü gibi devleti yönetmek için seçimler yapılmıyordu. Halkın bir yetkisi yoktu, Padişahlık babadan oğla geçiyordu. Devletimizin adı Osmanlı Devleti idi. Osmanlı Devleti 1914-1918 yılları arasında 1. Dünya Savaşına katıldı. Katıldığımız bu savaşta, birlikte savaştığımız ülkeler yenilince bizde yenik sayıldık.

Padişah halkı düşünmektense kendi tahtını düşünüyordu. Mondros Ateşkes Antlaşması ve Sevr Antlaşmaları sonucu düşmanlar yurdumuzu paylaşmaya başladılar. Mustafa Kemal Türk Ulusunun tutsak hale gelmesine çok üzülüyordu. 19 Mayıs 1919 da Samsun’ a gitti. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için Erzurum da ve Sivas ta kongreler düzenledi. Kurtuluş Savaşını başlattı. Halkın Egemen olmasını çok istiyordu. Ankara ya gelerek halk temsilcileri ve Milletvekilleri ile 23 Nisan 1920 de Büyük Millet Meclisini açtı. Meclis Türk Ulusunun Egemenliğini ve bağımsızlığını koruyacaktı. Mustafa Kemal Büyük Millet Meclisi’ nin ve hükümetin başkanıydı. Azimli kararları sayesinde “Ya bağımsızlık ya ölüm…” diyerek yurdumuzu düşmanlardan kurtardı.

23 Nisan la birlikte Cumhuriyet yönetimine kavuştuk. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk biz çocuklara ve gençlere sonsuz güvenerek “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” armağan etmiştir. Bize düşen görev bu cennet vatanımızı canları ve kanları pahasına emanet eden Atalarımızı unutmamaktır. Onların emaneti olan vatanımızı en iyi şekilde korumaktır. Ülkemizi bölmek, yıkmak isteyenler karşısında birlik ve bütünlüğümüzü sağlamaktır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye’ nin Milli Bayramıdır. Her yıl Türkiye de coşkuyla kutlanır. Dünya çocukları da ülkemize gelerek bize eşlik ederler. Çocuklar törenlerde konuşmalar yapar, şiirler okur, oyunlar oynarlar.Biz çocukları bu kadar çok seven, düşünen, güvenen, değer veren Atamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !”

Yazan: Süleyman KOÇ

 
 
 
Okunma Sayısı: 68798 kez
   

----

Atatürk’ün Çocuklara Verdiği Önem

----

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Atatürk’ün Çocuklara Verdiği Ö...

----

Atatürk, çocuklar, verdiği Önem, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk çocukları çok severdi, yarının büyükleri

 
 
 
En Son Eklenen Atatürk Makaleleri
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En Çok Okunan Atatürk Makaleleri
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

www.ataturkinkilaplari.com
En Kapsamlı Atatürk Sitesi

 

Sizler de Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yorumlarınızı bize gönderebilir veya sitemiz hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Yapacağınız yorumlar sitemizin "YORUMLAR" bölümünde toplu olarak yayınlanmaktadır.

 


<
Görüşlerini Paylaş!>

 

 
 
 Atatürk Rastgele Resim
Atatürk Rastgele Video
Atatürk Rastgele Poster
Atatürk Çanakkale Savaşı
 

Çanakkale Savaşı Hakkında Kısa Bilgiler Yıl 1915. İngiltere'nin başını çektiği İtilaf kuvvetleri, Çanakkale Boğazı’nı geçerek İstanbul’u işgal...Devamı için tıklayın /179065 Kez.

 

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarına Etkisi - Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarındaki Başarısı Mustafa Kemal. Çanakkale Savaşları sırasında...Devamı için tıklayın /46085 Kez.

 

Atatürk'ün Çanakkale Savaşındaki Görevi - Çanakkale Savaşında Atatürk’ün Görevi Neydi - Atatürk Çanakkale Savaşında Albay'dı Mustafa Kemal Atat...Devamı için tıklayın /45547 Kez.

 

Çanakkale Zaferi - 18 Mart 1915 - Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı - Çanakkale Zaferi Hakkında Bilgi - Çanakkale Zaferi ile İlgili Yazı – Çanakkale ...Devamı için tıklayın /39151 Kez.

 

Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa Bir Anı - Çanakkale Savaşı Anısı, Çanakkale Savaşı ile İlgili Anı - Çanakkale Askerlerinin Anısı - Çanakkale’yle ...Devamı için tıklayın /36540 Kez.

 

Çanakkale Savaşları Kahramanı - Topçu Onbaşı Seyit - Koca Seyit
Seyit Onbaşı Anısı ile İlgili - Seyit Onbaşı Anıları
Çanakkale ‘de 18 Mart
...Devamı için tıklayın /32463 Kez.


Site-Map-XML| Total-Map-List| Site-Map| E-Posta| RSS| Reklam| İletişim|

 EN ÇOK ZİYARET EDİLENLER - www.ataturkinkilaplari.com - EN KAPSAMLI ATATÜRK SİTESİ

 

Atatürk

 
 

Atatürk

 
 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

İnkılap Tarihi Konuları - İnkılap Tarihi Ders Notları - TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - İnkılap Tarihi Konu Anlatımları

www.ataturkinkilaplari.com - En Kapsamlı Atatürk Sitesi

• Copyright © 2008 - 2014 albatrosmmx •

En Kapsamlı Atatürk Sitesi

DMCA.com Protection Status