En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

Tarih: 22.10.2014 Saat: 00:34:31

 

En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

   

Anasayfa| Atatürk Şiirleri| Atatürk Resimleri| Atatürk Videoları| İnkılap Tarihi Videoları| Sitene Ekle| Yorumlar|

 
 

Bu site, ebediyen minnettar olduğumuz büyük kurtarıcımız ve büyük insan Atatürk'e onun ilke ve devrimlerine gönül vermiş yüreği gerçek Atatürk sevgisi ile dolu olan vatansever kimselerce hazırlanarak ülke insanımızın hizmetine sunulmuştur.

Atatürk'ün Hayatı Kısa - Atatürk'ün Hayatı Özet-

Atatürk’ün Hayatı Kısa Bir Şekilde, Atatürk’ün Hayatı Kısa Anlatımı, Atatürk’ün Hayatı Kısa ve Öz, Atatürk’ün Hayatı Özet, Atatürk’ün, Hayatı Özet Çok Kısa, Atatürk’ün Hayatı Özet Halinde 1881 Yılında Selanik'te doğan Mustafa küçük yaşta babasını yitirdi. Önce Mahalle Mektebi'ne, sonra Şemsi Efendi Okulu'na giden Mustafa, burayı bitirdikten sonra Askeri Okula girdi. Bu okuldaki matematik öğretmeni ona, başarısından dolayı “Kemal” adını verdi. Askeri Lise ve Harp Okulu yıllarını başarıyla tamamlayarak subay oldu. Osmanlı Devleti zamanında, birçok yerde başarı ile görev yaptı. Birçok savaşa girdi, parlak zaferler kazandı. Başarıları ile tüm yurtta tanındı.

1. Dünya Savaşı'ndan sonra yurdumuz işgal edilmişti. Ordularımız dağıtılmış, silahları ellerinden alınmıştı. Halkımız perişan ve çaresizdi. Bütün Bunlar Atatürk'ü yıldırmadı. O, Türk miiletine güveniyordu. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için var gücüyle çalıştı. Türk halkına önder oldu. Dağılan askerleri topladı. Yeni bir ordu kurdu. Halka güven verdi. Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak yurdumuzu düşman işgalinden kurtardı.

Savaştan sonra da milletine hizmet etmeye devam etti. Pek çok alanda yenilikler yaptı. Milletini uygar milletler seviyesine çıkarmak için çalıştı. Tüm bu yoğun çalışmalar, Atatürk'ü çok yordu. Yakalandığı hastalıktan kurtulamadı. 10 Kasım 1938'de İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı'nda gözlerini hayata yumdu. Atatürk’ün naaşı Ankara'ya getirildi. Geçici olarak etnografya Müzesi’ne konuldu. 10 Kasım 1953'te ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'e nakledildi. Yurdumuzun kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Atatürk, eserleri, kişiliği ve ilkeleri ile gönüllerimizde yaşamaktadır.

Kaynak: www.ataturkinkilaplari.com – En Kapsamlı Atatürk Sitesi tarafından muhtelif Belirli Günler ve Haftalar ile TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Kitaplarından derlenerek oluşturulmuştur.

 
 
 
Okunma Sayısı: 37859 kez
   

----

Atatürk'ün Hayatı Kısa - Atatürk'ün Hayatı Özet

----

Atatürk’ün Hayatı Kısa Bir Şekilde, Atatürk’ün Hayatı Kısa Anlatımı, Atatür...

----

atatürkün hayatı kısa, kısaca, ile ilgili, net, atatürkün hayatı kısa bir şekilde, atatürkün hayatı kısa anlatımı, atatürkün hayatı kısa ve öz, atatürkün hayatı özet, hayatı özet çok kısa, özet halinde

 
 
 
Atatürk Bilgileri'ne En Son Eklenenler
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Bilgileri'nde En Çok Okunanlar
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

www.ataturkinkilaplari.com
En Kapsamlı Atatürk Sitesi

 

Sizler de Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yorumlarınızı bize gönderebilir veya sitemiz hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Yapacağınız yorumlar sitemizin "YORUMLAR" bölümünde toplu olarak yayınlanmaktadır.

 


<
Görüşlerini Paylaş!>

 

 
 
 Atatürk Rastgele Resim
Atatürk Rastgele Video
Atatürk Rastgele Poster
Atatürk Çanakkale Savaşı
 

Çanakkale Savaşı Hakkında Kısa Bilgiler Yıl 1915. İngiltere'nin başını çektiği İtilaf kuvvetleri, Çanakkale Boğazı’nı geçerek İstanbul’u işgal...Devamı için tıklayın /170461 Kez.

 

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarına Etkisi - Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarındaki Başarısı Mustafa Kemal. Çanakkale Savaşları sırasında...Devamı için tıklayın /42398 Kez.

 

Çanakkale Zaferi - 18 Mart 1915 - Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı - Çanakkale Zaferi Hakkında Bilgi - Çanakkale Zaferi ile İlgili Yazı – Çanakkale ...Devamı için tıklayın /37537 Kez.

 

Atatürk'ün Çanakkale Savaşındaki Görevi - Çanakkale Savaşında Atatürk’ün Görevi Neydi - Atatürk Çanakkale Savaşında Albay'dı Mustafa Kemal Atat...Devamı için tıklayın /37061 Kez.

 

Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa Bir Anı - Çanakkale Savaşı Anısı, Çanakkale Savaşı ile İlgili Anı - Çanakkale Askerlerinin Anısı - Çanakkale’yle ...Devamı için tıklayın /34215 Kez.

 

Çanakkale Savaşları Kahramanı - Topçu Onbaşı Seyit - Koca Seyit
Seyit Onbaşı Anısı ile İlgili - Seyit Onbaşı Anıları
Çanakkale ‘de 18 Mart
...Devamı için tıklayın /29983 Kez.


Site-Map-XML| Total-Map-List| Site-Map| E-Posta| RSS| Reklam| İletişim|

 EN ÇOK ZİYARET EDİLENLER - www.ataturkinkilaplari.com - EN KAPSAMLI ATATÜRK SİTESİ

 

Atatürk

 
 

Atatürk

 
 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

İnkılap Tarihi Konuları - İnkılap Tarihi Ders Notları - TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - İnkılap Tarihi Konu Anlatımları

www.ataturkinkilaplari.com - En Kapsamlı Atatürk Sitesi

• Copyright © 2008 - 2014 albatrosmmx •

En Kapsamlı Atatürk Sitesi

DMCA.com Protection Status