En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

Tarih: 24.11.2014 Saat: 15:41:39

 

En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

   

Anasayfa| Atatürk Şiirleri| Atatürk Resimleri| Atatürk Videoları| İnkılap Tarihi Videoları| Sitene Ekle| Yorumlar|

 
 

Bu site, ebediyen minnettar olduğumuz büyük kurtarıcımız ve büyük insan Atatürk'e onun ilke ve devrimlerine gönül vermiş yüreği gerçek Atatürk sevgisi ile dolu olan vatansever kimselerce hazırlanarak ülke insanımızın hizmetine sunulmuştur.

Atatürk’ün Kahramanlığı - Atatürk’ün Kahramanlık Hikayesi-

Atatürk’ün Kahramanlık Öyküsü - Atatürk’ün Kahramanlığı - Atatürk'ün Yaptığı Kahramanlıklar Mustafa zeki, üstün yetenekli olduğunu daha okul sıralarındayken göstermişti. Matematik öğretmeninden ’’Kemal’’ adını, üstün başarısı nedeniyle almıştı. Mustafa Kemal, Manastır Askeri İdadisi, Harp Okulu ve Harp Akademisi yıllarında istediği yönde yetişip olgunlaşma olanağını elde etti. Trablusgarb’ta Derne ve Bingazi’deki başarıları, onun üstün askeri yeteneğini ortaya koymuştu. Çanakkale Zaferi’yle de büyük bir asker ve kahraman olduğunu kanıtladı. Bu başarısını Anadolu halkı, büyük bir sevinç ve takdirle karşıladı. Mustafa Kemal, artık, bunalımlı dönemlerin aranılan insanı olmuştu. Anadolu için kurtuluş güneşi olmalıydı.

Samsun’a bu amaçla çıktı. Düşman saldırılarından, bağımlılıktan kurtulması için Türk ulusuna önder olmaya kararlıydı. Türk ulusunun kurtarıcısı olacaktı. Bu amaçla Amasya’da yayımladığı genelgeyle ulusunu düşmana karşı savaşmaya çağırdı. Kurtuluş Savaşı, baştanbaşa, Mustafa Kemal’in kahramanlık öyküsüdür. Bu savaşta, saldırgan, yayılmacı düşmana son ve kesin darbeyi vurdu. Türk ulusu, onun kişiliğinde, kahramanlığını bir kez daha ortaya koymuş oldu. Asker Mustafa Kemal, ulusal direnişin ve Türk tarihinin en büyük şansı olmuştur.

Kaynak: Belirli Günler ve Haftalar Kitabı, Ankara, 2000.

 
 
 
Okunma Sayısı: 15618 kez
   

----

Atatürk’ün Kahramanlığı - Atatürk’ün Kahramanlık Hikayesi

----

Atatürk’ün Kahramanlık Öyküsü - Atatürk’ün Kahramanlığı - Atatürk'ün Yaptığ...

----

atatürk’ün, kahramanlık hikayesi, atatürk'ün yaptığı kahramanlıklar, öyküsü, atatürk’ün kahramanlığı, mustafa kemal’in kahramanlığı

 
 
 
Atatürk Bilgileri'ne En Son Eklenenler
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Bilgileri'nde En Çok Okunanlar
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

www.ataturkinkilaplari.com
En Kapsamlı Atatürk Sitesi

 

Sizler de Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yorumlarınızı bize gönderebilir veya sitemiz hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Yapacağınız yorumlar sitemizin "YORUMLAR" bölümünde toplu olarak yayınlanmaktadır.

 


<
Görüşlerini Paylaş!>

 

 
 
 Atatürk Rastgele Resim
Atatürk Rastgele Video
Atatürk Rastgele Poster
Atatürk Çanakkale Savaşı
 

Çanakkale Savaşı Hakkında Kısa Bilgiler Yıl 1915. İngiltere'nin başını çektiği İtilaf kuvvetleri, Çanakkale Boğazı’nı geçerek İstanbul’u işgal...Devamı için tıklayın /179000 Kez.

 

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarına Etkisi - Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarındaki Başarısı Mustafa Kemal. Çanakkale Savaşları sırasında...Devamı için tıklayın /46037 Kez.

 

Atatürk'ün Çanakkale Savaşındaki Görevi - Çanakkale Savaşında Atatürk’ün Görevi Neydi - Atatürk Çanakkale Savaşında Albay'dı Mustafa Kemal Atat...Devamı için tıklayın /45455 Kez.

 

Çanakkale Zaferi - 18 Mart 1915 - Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı - Çanakkale Zaferi Hakkında Bilgi - Çanakkale Zaferi ile İlgili Yazı – Çanakkale ...Devamı için tıklayın /39140 Kez.

 

Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa Bir Anı - Çanakkale Savaşı Anısı, Çanakkale Savaşı ile İlgili Anı - Çanakkale Askerlerinin Anısı - Çanakkale’yle ...Devamı için tıklayın /36512 Kez.

 

Çanakkale Savaşları Kahramanı - Topçu Onbaşı Seyit - Koca Seyit
Seyit Onbaşı Anısı ile İlgili - Seyit Onbaşı Anıları
Çanakkale ‘de 18 Mart
...Devamı için tıklayın /32443 Kez.


Site-Map-XML| Total-Map-List| Site-Map| E-Posta| RSS| Reklam| İletişim|

 EN ÇOK ZİYARET EDİLENLER - www.ataturkinkilaplari.com - EN KAPSAMLI ATATÜRK SİTESİ

 

Atatürk

 
 

Atatürk

 
 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

İnkılap Tarihi Konuları - İnkılap Tarihi Ders Notları - TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - İnkılap Tarihi Konu Anlatımları

www.ataturkinkilaplari.com - En Kapsamlı Atatürk Sitesi

• Copyright © 2008 - 2014 albatrosmmx •

En Kapsamlı Atatürk Sitesi

DMCA.com Protection Status