En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

Tarih: 14.12.2019 Saat: 18:52:50

 

En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

   

Anasayfa| Atatürk Şiirleri| Atatürk Resimleri| Atatürk Videoları| İnkılap Tarihi Videoları| Sitene Ekle| Yorumlarınız|

 
 
 
.
 

23/04/2011 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm ülkede coşkuyla kutlanıyor. Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu bayramda, dünya çocukları yine Türkiye'de bir araya gelirken, Ankara'daki kutlama trafiği sürüyor. Ankara, devletin zirvesi de kutlamalar kapsamında, sabah saatlerinde Büyük lider ve büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtkabir'de manevi huzuruna çıktı.

Başkent Ankara'daki Kutlamalar

Dünya çocuklarının katılımıyla gerçekleşen gala programı, bu yıl Bursa'da yapılacak. Saat 14:00'de başlayacak gala programının ardından, akşam saatlerinde Atiye ve Yüksek Sadakat, Bursa'da çocuklarla bir araya gelerek konser verecek. Bursa'da Gala programının heyecanını yaşarken, yapılırken Başkentte de yoğun bir kutlama programı var. Ankara'da bayram dolayısıyla ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu başkanlığındaki heyet Anıtkabir'i ziyaret etti. Çubukçu, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulunuldu. Çubukçu, daha sonra Anıtkabir Özel defterini imzaladı.

Devletin Zirvesi de Ata'nın Huzuruna Çıktı

Ardından da Devlet Erkânı Ata'nın huzurundaydı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin Başkanlığı'nda Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar ve milletvekillerinden oluşan heyet aslanlı yoldan yürüyerek Anıtkabir'e geldi. Meclis Başkanı Şahin, mozoleye çelenk koyduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'na geçildi. Mehmet Ali Şahin daha sonra Anıtkabir Özel defterini imzaladı. Şahin, deftere "Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışından bugüne ülkemizin kalkınması, çağdaş dünya ile bütünleşmesi ve demokrasimizin gelişip güçlenmesi için çalışmaktadır. Bizlere bıraktığınız güçlü ülke ve modern demokratik değerler dolayısı ile şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini yazdı. Ankara'daki kutlamaların diğer bir adresi de Birinci TBMM oldu. Şahin, burada yaptığı konuşmada, "Bizlere Meclisimiz'i bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimiz'i bırakan ilk meclisin başkanı Gazi Mustafa Kemal'e ve kahraman milletvekillerini rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

Şahin Kutlamaları Kabul Etti

Başkent'teki 23 Nisan kutlamalarının bir diğer adresi ise Türkiye Büyük Millet Meclisiydi. Meclis'in açılışının 91'inci yıldönümünde Meclis Başkanı Şahin, kutlamaları kabul etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki ilk tören Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ve beraberindekiler, anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu ve hep birlikte İstiklal Marşını okudu. Törene, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Meclis Başkanvekillerinin yanısıra, AK Parti, CHP ve MHP'den temsilciler katıldı. Meclis'teki etkinliklerin sonraki bölümünde, Meclis Başkanı Tören Salonunda kutlamaları kabul etti. Devletin zirvesinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner kutlamada bulundu. Orgeneral Koşaner ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kabul öncesinde bir süre sohbet etme imkanı buldu.

23 Nisan Coşkusu 19 Mayıs Satdyumunda Sürdü

23 Nisan coşkusu 19 Mayıs Satdyumunda devam etti. Çocuklar bayramlarını coşku ile kutladı. Farklı okullardan gelen çocuklar gösterilini bir bir stadyumu dolduranlara sundu. Çocukların gösterileri izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Çocuklar Yönetimi Devralacak!

Gün içinde çocuklar, Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı ve Başbakan'ın koltuğuna oturarak kısa bir süreliğine yönetimi devraldı.

Meclis'te 23 Nisan Özel Gündemi

23 Nisan Çocuk Bayramı olduğu kadar, Ulusal Egemenlik Bayramı da... Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 91'inci yıldönümü nedeniyle, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kutlamaları kabul etti. Daha sonra TBMM Genel Kurulu, özel gündemle toplandı.

Kaynak: http://www.trt.net.tr

 
 
 
Okunma Sayısı: 6682 kez
   
   
 
Atatürk Haberleri'nde En Çok Okunanlar
 

 

 

 

 

 
 

www.ataturkinkilaplari.com
En Kapsamlı Atatürk Sitesi

 
 


<
Görüşlerini Paylaş!>

 

 
 
 
Site-Map-XML| Total-Map-List| Site-Map| E-Posta| RSS| Reklam| İletişim|

 SİTEDEN KARIŞIK YAZILAR - www.ataturkinkilaplari.com - EN KAPSAMLI ATATÜRK SİTESİ

 

Atatürk

 
 

Atatürk

 
 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

İnkılap Tarihi Konuları - İnkılap Tarihi Ders Notları - TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - İnkılap Tarihi Konu Anlatımları

www.ataturkinkilaplari.com - En Kapsamlı Atatürk Sitesi

• Copyright © 2008 - 2019 albatrosmmx •

En Kapsamlı Atatürk Sitesi

Atatürk İnkılapları Wiki Sitesi'ni Öneriyor.

DMCA.com Protection Status