En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

Tarih: 24.11.2014 Saat: 09:53:47

 

En kapsamlı Atatürk sitesi - Atatürk inkılapları Sitesi - Atatürk Sitesi

   

Anasayfa| Atatürk Şiirleri| Atatürk Resimleri| Atatürk Videoları| İnkılap Tarihi Videoları| Sitene Ekle| Yorumlar|

 
 

Bu site, ebediyen minnettar olduğumuz büyük kurtarıcımız ve büyük insan Atatürk'e onun ilke ve devrimlerine gönül vermiş yüreği gerçek Atatürk sevgisi ile dolu olan vatansever kimselerce hazırlanarak ülke insanımızın hizmetine sunulmuştur.

Bulgaristan Balkan Antantı’na Neden Katılmadı - Katılmama Sebebi – Nedeni-

Balkan Antantı’na Bulgaristan Neden Katılmadı - Balkan Antantı’na Katılmayan Ülkeler - Bulgaristan Balkan Antantı’na Neden Katılmadı – Bulgaristan’ın Balkan Antantı’na Katılmama Sebebi Türkiye, Yunanistan, Yugoslavya ve Romanya Atina’da bir araya gelerek 9 Şubat 1934’te bir birlerinin sınırlarını güvenceye alan Balkan Antantı’nı imzalamışlardır. Adı geçen devletler imza altına aldıkları Balkan Antantı ile birbirlerinin sınırlarına saygı göstermeyi taahhüt etmişlerdir. Bu sebeple Balkan Antantı’na bir nevi barış anlaşması olarak da bakabiliriz.

Ancak bu birliğe katılmayan devletler de olmuştur bunlar arasında Arnavutluk ve Bulgaristan’ı dile getirmek gerekir. Bu devletlerin bu antanta katılmayışlarını pek de barış yanlısı olmayan tavırları ile açıklamak mümkündür. Zira Bulgaristan, Balkanlardaki mevcut statükodan hiç de memnun değildi. Bu yüzden Bakan Savaşları ile ulaşamadığını düşündüğü hedeflerine ulaşmak ve hayalindeki “Büyük Bulgaristan”ı kurmak istediğinden yayılmacı bir politika izlemeyi tercih ediyordu. Özellikle komşu ülkelerden olan Romanya'dan Dobruca'yı geri almayı umuyordu. Bu nedenle Antanta katılmamıştır. Arnavutluk da İtalya'nın baskısı altında bulunduğundan Antant’a girmemişti.

Kaynak: www.ataturkinkilaplari.com – En Kapsamlı Atatürk Sitesi tarafından muhtelif TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konulu Ders Kitapları ve Çeşitli Belirli Günler ve Haftalar ile İlgili kitaplardan derlenerek oluşturulmuştur.

 
 
 
Okunma Sayısı: 5434 kez
   

----

Bulgaristan Balkan Antantı’na Neden Katılmadı - Katılmama Sebebi – Nedeni

----

Balkan Antantı’na Bulgaristan Neden Katılmadı - Balkan Antantı’na Katılmay...

----

balkan antantına katılmayan ülkeler,balkan antantı, na, bulgaristan neden katılmadı, bulgaristan, bulgaristanın balkan antantına, katılmama, sebebi, nedeni, niçin katılmadı, katılmayan devlet, devletler

 
 
 
Atatürk'ün Dış Siyaseti Bölümüne En Son Eklenenler
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk'ün Dış Siyaseti Bölümünde En Çok Okunanlar
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

www.ataturkinkilaplari.com
En Kapsamlı Atatürk Sitesi

 

Sizler de Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yorumlarınızı bize gönderebilir veya sitemiz hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Yapacağınız yorumlar sitemizin "YORUMLAR" bölümünde toplu olarak yayınlanmaktadır.

 


<
Görüşlerini Paylaş!>

 

 
 
 Atatürk Rastgele Resim
Atatürk Rastgele Video
Atatürk Rastgele Poster
Atatürk Çanakkale Savaşı
 

Çanakkale Savaşı Hakkında Kısa Bilgiler Yıl 1915. İngiltere'nin başını çektiği İtilaf kuvvetleri, Çanakkale Boğazı’nı geçerek İstanbul’u işgal...Devamı için tıklayın /178862 Kez.

 

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarına Etkisi - Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarındaki Başarısı Mustafa Kemal. Çanakkale Savaşları sırasında...Devamı için tıklayın /46029 Kez.

 

Atatürk'ün Çanakkale Savaşındaki Görevi - Çanakkale Savaşında Atatürk’ün Görevi Neydi - Atatürk Çanakkale Savaşında Albay'dı Mustafa Kemal Atat...Devamı için tıklayın /45428 Kez.

 

Çanakkale Zaferi - 18 Mart 1915 - Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı - Çanakkale Zaferi Hakkında Bilgi - Çanakkale Zaferi ile İlgili Yazı – Çanakkale ...Devamı için tıklayın /39138 Kez.

 

Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa Bir Anı - Çanakkale Savaşı Anısı, Çanakkale Savaşı ile İlgili Anı - Çanakkale Askerlerinin Anısı - Çanakkale’yle ...Devamı için tıklayın /36507 Kez.

 

Çanakkale Savaşları Kahramanı - Topçu Onbaşı Seyit - Koca Seyit
Seyit Onbaşı Anısı ile İlgili - Seyit Onbaşı Anıları
Çanakkale ‘de 18 Mart
...Devamı için tıklayın /32438 Kez.


Site-Map-XML| Total-Map-List| Site-Map| E-Posta| RSS| Reklam| İletişim|

 EN ÇOK ZİYARET EDİLENLER - www.ataturkinkilaplari.com - EN KAPSAMLI ATATÜRK SİTESİ

 

Atatürk

 
 

Atatürk

 
 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

 

Atatürk

İnkılap Tarihi Konuları - İnkılap Tarihi Ders Notları - TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - İnkılap Tarihi Konu Anlatımları

www.ataturkinkilaplari.com - En Kapsamlı Atatürk Sitesi

• Copyright © 2008 - 2014 albatrosmmx •

En Kapsamlı Atatürk Sitesi

DMCA.com Protection Status